MOS I HUMBNI

Hoxhaj: Serbia e dhunoi Konventën e Gjenevës me gjenocidin në Kosovë

Zëvendëskryeministri dhe njëherësh nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka kujtuar viktimat që Serbia i la nga lufta në Kosovë dhe gjenocidin e tyre. Përmes rrjetit...

Konfirmohet lirimi i Tomor Morinës

Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin e ka konfirmuar djali i dajës së ish ushtarit, Gurakuq Dobruna, sipas...

LAJME

ZIDANE BEFASON ME DEKLARATËN PAS HUMBJES TURPËRUESE NDAJ ATLETICO MADRIDIT

Real Madrid është deklasuar mbrëmë në rivali i qytet Atletico Madrid me rezultat 7:3. Trajneri i Los Blancos Zinedine Zidane pas ndeshjes ka qenë mjaftë...

KULTURE

MAGAZINE

ME TE SHIKUARIT

Emërohet drejtori i ri i Arsimit në Prizren

Në Komunën e Prizrenit është ndërruar drejtori i Arsimit. Drejtori i ri i emëruar është Gani Gërmizaj, i cili njësoj sikur ish-drejtori i Arsimit,...

TE FUNDIT